DOSYALAR

Meclisin yasama faaliyetleri hakkında, doğru, güvenilir, anlaşılır bilgiye ulaşın, uzman görüşlerini okuyarak farklı bakış açıları edinin, kendi fikirlerinizi paylaşın!

Kamuoyunda uzun süredir tartışılan çocuğa yönelik istismarın önlemesine yönelik olarak hazırlanan Türk Ceza Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” 09 Nisan'da Meclis Başkanlığına sunuldu. Peki tasarı yasalaşırsa ne gibi değişiklikler olacak? Sizler için hazırladık.

16 NİSAN 2018

 AK Parti ve MHP'nin hazırlamış olduğu İçtüzük Değişikliği Teklifi 7 Temmuz'da Meclis Başkanı İsmail Kahraman'a sunuldu. Teklif 12 Temmuz itibari ile Anayasa Komisyonu'nda görüşülmeye başladı. Süreç nasıl ilerleyecek? Ne gibi değişiklikler olacak? 

12 TEMMUZ 2017

10 Aralık'ta Meclis Başkanlığına sunulan anayasa değişikliği teklifi 10 Şubat'ta Cumhurbaşkanı tarafından onaylandı. Yasama, yürütme, yargı gibi konuları içeren bu değişiklik bizlerin hayatını nasıl etkileyecek?

13 ARALIK 2016

2017 bütçesi 2 Kasım itibariyle Plan ve Bütçe Komisyonunda görülmeye başlandı. Peki bütçe bizlerin hayatını nasıl etkiledi ve etkileyecek?

03 KASIM 2016

21 Temmuz 2016’da ilan edilen OHAL 18 Nisan 2018'de ise yedinci kez üç ay süreyle uzatıldı. OHAL kapsamından şimdiye kadar 32 Kanun Hükmünde Kararname (KHK) yayınlandı. Peki OHAL dönemi ve KHK’lar hayatımızı nasıl etkiliyor?

18 EKİM 2016

Yargıtay ve Danıştay’ı düzenleyen kanun tasarısı Adalet Komisyonu'ndan geçti, Genel Kurul’a gelmesi bekleniyor. Tasarıs Yargıtay ve Danıştay üyelerinin görev süreleri, seçim ve atamaları, Danıştay’ın görevi, şirketlere atanan kayyımların yetkileri gibi değişiklikler içeriyor.

13 HAZİRAN 2016