DOSYALAR

Meclisin yasama faaliyetleri hakkında, doğru, güvenilir, anlaşılır bilgiye ulaşın, uzman görüşlerini okuyarak farklı bakış açıları edinin, kendi fikirlerinizi paylaşın!

2019 bütçesi 23 Ekim'de itibariyle Plan ve Bütçe Komisyonuna sunuldu. Peki bütçe bizlerin hayatını nasıl etkiledi ve etkileyecek?

24 EKİM 2018

1 Ekim'de Meclis Başkanlığına sunulan İçtüzük Değişikliği Teklifi 0 Ekim'de TBMM Genel Kurulunda kabul edilip Meclis kararı oldu. Yeni sistemde Meclisin üstlendiği görevleri tam anlamıyla yerine getirebilmesi açısından İçtüzük değişikliği büyük önem taşıyor. Hem var olan İçtüzük Değişikliği Teklifinin getireceklerini hem de yeni sisteme göre başka nelerin değişmesi gerektiğini "İçtüzük değişikliği 2018" dosyamızda sizler için hazırladık.

04 EKİM 2018

Kamuoyunda uzun süredir tartışılan çocuğa yönelik istismarın önlemesine yönelik olarak hazırlanan Türk Ceza Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” 09 Nisan'da Meclis Başkanlığına sunuldu. Peki tasarı yasalaşırsa ne gibi değişiklikler olacak? Sizler için hazırladık.

16 NİSAN 2018

 AK Parti ve MHP'nin hazırlamış olduğu İçtüzük Değişikliği Teklifi 7 Temmuz'da Meclis Başkanı İsmail Kahraman'a sunuldu. Teklif 12 Temmuz itibari ile Anayasa Komisyonu'nda görüşülmeye başladı. Süreç nasıl ilerleyecek? Ne gibi değişiklikler olacak? 

12 TEMMUZ 2017

10 Aralık'ta Meclis Başkanlığına sunulan anayasa değişikliği teklifi 10 Şubat'ta Cumhurbaşkanı tarafından onaylandı. Yasama, yürütme, yargı gibi konuları içeren bu değişiklik bizlerin hayatını nasıl etkileyecek?

13 ARALIK 2016

2017 bütçesi 2 Kasım itibariyle Plan ve Bütçe Komisyonunda görülmeye başlandı. Peki bütçe bizlerin hayatını nasıl etkiledi ve etkileyecek?

03 KASIM 2016