mecliste.org'dan

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Uyum Üst Komisyonu Başkanı Hayati Yazıcı “Uyum Yasaları” ile ilgili bir bilgi notunu AK Partili Milletvekillerine gönderdi. Çalışmaların Nisan 2018 sonuna kadar tamamlanacağı ifade edildi.

16 MART 2018
mecliste.org'dan

Anayasa Komisyonu 26 maddeden oluşan “298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” ile ilgili çalışmalarına bugün de devam edecek.

9 MART 2018
mecliste.org'dan

Anayasa Komisyonu seçim ittifakını da içeren kanun teklifinin alt komisyon raporunu görüşmek için bugün toplandı.

5 MART 2018
mecliste.org'dan

AK Parti ve MHP’nin hazırladığı yasa teklifi 21 Şubat’ta TBMM Başkanlığına sunulmuştu. 26 maddeden oluşan teklifin görüşmelerine TBMM Anayasa Komisyonunda 27 Şubat'ta başlandı. Görüşmelerde teklifin ayrıntılı incelenmesi için alt komisyona sevk edilmesine karar verildi.

1 MART 2018
mecliste.org'dan

Seçim ittifakı düzenlemelerini de içeren kanun teklifi 21 Şubat'ta Meclis Başkanlığına sunuldu. Peki teklif neleri içeriyor? Sizler için hazırladık.

23 ŞUBAT 2018
mecliste.org'dan

AK Parti ile MHP'nin seçim ittifakı kararının ardından oluşturulan 'Milli Mutabakat Komisyonu' çalışmalarını tamamladı. Komisyonun, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sunum yapması bekleniyor.

15 ŞUBAT 2018
mecliste.org'dan