mecliste.org'dan

16 Nisan 2017 tarihinde yapılan Anayasa değişikliği referandumu öncesinde ve referandum kampanyası sürecinde AK Parti ve MHP birlikte hareket etti. Anayasa değişikliği sonrasında uyum yasaları için ve 2019 seçimlerinde iki partinin birlikte hareket edeceğinin sık sık dile getirilmesi kamuoyundaki ittifak tartışmalarını yoğunlaştırdı. AK Parti ve MHP’lilerden oluşan ittifak komisyonu ilk olarak 18 Ocak 2018, Perşembe günü Meclis’te toplanacak.

18 OCAK 2018
mecliste.org'dan

2004 yılında çıkarılan 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu, son dönemde kamuoyunda da geniş yankı uyandıran hayvanlara yönelik eziyet, istismar ve şiddete karşı caydırıcı olmamaktadır. Hükümetin son hazırladığı yasa tasarısı tepkiler üzerine geri çekilince hayvan severlerin umudu 2018 yılına kaldı.

15 OCAK 2018
mecliste.org'dan

Siyasi parti grubu nedir? Grup toplantıları neden yapılır? Bu hafta grup toplantılarında neler konuşuldu? Sizler için hazırladık.

10 OCAK 2018
mecliste.org'dan

TBMM 2018 mesaisine 9 Ocak Salı günü başlıyor. 2019 yılında yapılacak seçimler nedeniyle Meclis gündeminin yoğun olması bekleniyor. Son yayınlanan OHAL KHK’sındaki sivillere cezasızlık düzenlemesi ile ilgili tartışmalar ve Anayasa Değişikliği kapsamında yapılacak uyum düzenlemeleri gündemin önemli maddeleri arasında bulunuyor.

8 OCAK 2018
mecliste.org'dan

2018 yılının ilk aylarında CHP, HDP ve MHP büyük kongrelerini gerçekleştirecek. AK Parti’nin ise Mart ayında bitmesi planlanan il kongrelerinden sonra büyük kongre kararı alması bekleniyor. Siyasi partilerin politikalarını şekillendirdiği, önemli kararlar aldığı ve belirli aralıklar ile düzenledikleri kongreler ile ilgili öncelikle temel bilgileri hatırlatıyoruz

5 OCAK 2018
mecliste.org'dan

Kamuoyunda çokça tartışılan taşeron konusunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulunmuş ve kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerdeki 400 bin işçiyi ilgilendiren taşeron meselesi ile ilgili çalışmalar yürütüldüğünü ifade etmişti.

22 ARALIK 2017
mecliste.org'dan