mecliste.org'dan

Bedelli askerlik ve Kanal İstanbul ile ilgili düzenlemeler de içeren torba kanun teklifi kanunlaştı.

25 TEMMUZ 2018
mecliste.org'dan

2 yıldır devam eden OHAL uygulaması sona erdi. OHAL döneminde, terör örgütleri ile mücadele kapsamında kamu kurumlarına verilen bazı yetkilerin yeni dönemde de devam ettirilmesi amaçlıyla hazırlanan kanun teklifi bugün TBMM Genel Kurulda kabul edilerek kanunlaştı.

23 TEMMUZ 2018
mecliste.org'dan

Kamuoyunda “Bedelli Askerlik Düzenlemesi” olarak bilinen torba kanun teklifi 23 Temmuzda Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

23 TEMMUZ 2018
mecliste.org'dan

27. Yasama Dönemi için Meclis Başkanlığı adayları belli oldu. Ak Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu ve Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam Meclis Başkanlığına aday oldular.

11 TEMMUZ 2018
mecliste.org'dan

24 Haziran'da Cumhurbaşkanlığı ve meclis seçimleri ilk kez birlikte gerçekleşecek. Meclis seçimlerine AK Parti ve MHP "Cumhur İttifakı" CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi ise "Millet İttifakı" olarak girecekler. Peki ittifaka giren partilerin oyları nasıl hesaplanacak?

20 HAZİRAN 2018
mecliste.org'dan

16 Nisan'da Anayasa değişti. 24 Haziran'da ise, ilk kez aynı anda yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Meclis seçimleriyle, yeni hükümet sistemi tam manasıyla hayata geçecek. Peki yeni sistemde, Meclisin yeni rolü ve konumu nasıl olacak; vatandaşlar olarak yasalara katılımımız, Meclis ile ilişki kurma biçimlerimiz nasıl değişecek?

24 MAYIS 2018
mecliste.org'dan