mecliste.org'dan

Teklif ile sivil havacılık, ithalat, ihracat, finans, sigortacılık, sermaye piyasaları, işsizlik ödeneği, yenilenebilir enerji yatırımları, muhtaçlık ve yaşlılık aylıkları ile Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine uyum kapsamında düzenlemeler yapılması öngörülüyor.

3 ARALIK 2018
mecliste.org'dan

Özellikle plastik poşet kullanımı ile ilgili düzenlemeleriyle dikkat çeken Çevre ile ilgili kanun teklifi 27 Kasım Salı günü TBMM Genel Kurulunda görüşülecek.

23 KASIM 2018
mecliste.org'dan

Kanun teklifi son dönemde gündemde sık yer alan konkordato konusunun yanında borç takip işlemleri ve arabuluculuk konularında da düzenlemeler içeriyor.

20 KASIM 2018
mecliste.org'dan

Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun teklifinin komisyon görüşmeleri yoğun tartışmalar ile geçti. 8 Kasım'da 06.43 kadar çalışan komisyon teklifi kabul etti. Peki komisyonda ne gibi değişiklikler yapıldı?

8 KASIM 2018
mecliste.org'dan

44 maddeden oluşan kanun teklif ile halk sağlığı, takviye gıdalar, ilaçlar, şehir hastaneleri, doktor ve diş hekimleri ile aile hekimleri, organ bağışı ile üreme sağlığı, tütün ürünlerinin satışı gibi pek çok konuda düzenleme yapılıyor.

31 EKİM 2018
mecliste.org'dan

Kanunda ağırlıklı olarak karayolları trafik güvenliğini arttırmak amaçlı önlemler bulunuyor. Başta Karayolları Trafik Kanunu olmak üzere 17 ayrı kanunda değişiklik içeren düzenlemenin neler getireceğini sizin için hazırladık.

17 EKİM 2018
mecliste.org'dan