mecliste.org'dan

AK Parti ile MHP'nin seçim ittifakı kararının ardından oluşturulan 'Milli Mutabakat Komisyonu' çalışmalarını tamamladı. Komisyonun, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sunum yapması bekleniyor.

15 ŞUBAT 2018
mecliste.org'dan

İttifak Komisyonu dördüncü toplantısını da tamamladı. Yapılan açıklamalara göre gündemlerinde ittifakın nasıl olacağı ve yüzde on barajının korunması gibi konular yer alıyor. Ayrıca AK Parti ve MHP'nin hazırladığı uyum yasaları çalışmaları da komisyonun gündeminde yer alıyor.

5 ŞUBAT 2018
mecliste.org'dan

Meclisi gerçek anlamda tanıyıp yakından izleyebilirsek, milletvekillerinin, daha çok hesap verme sorumluluğu duyarak çalışmalarını sağlayabiliriz.
Mecliste.org olarak, hem bu amaç doğrultusunda kendimizi güçlendirmek hem de kamuoyunda farkındalık yaratmak üzere kolları sıvadık ve birbirimizden öğrenebilmek için bir eğitim programı hazırladık.

29 OCAK 2018
mecliste.org'dan

Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesine, Türk Silahlı Kuvvetleri 20 Ocak 2018’de “Zeytin Dalı Harekatı” ile operasyon düzenledi. Söz konusu sınır ötesi operasyonun kanuni temellerini ve bu operasyonların Meclis ayağını sizin için hazırladık.

25 OCAK 2018
mecliste.org'dan

Ak Parti ve MHP arasından kurulan İttifak Komisyonu dün ilk toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında yapılan açıklamalarla komisyonda uyum yasalarının da görüşüleceği açıklandı.

19 OCAK 2018
mecliste.org'dan

16 Nisan 2017 tarihinde yapılan Anayasa değişikliği referandumu öncesinde ve referandum kampanyası sürecinde AK Parti ve MHP birlikte hareket etti. Anayasa değişikliği sonrasında uyum yasaları için ve 2019 seçimlerinde iki partinin birlikte hareket edeceğinin sık sık dile getirilmesi kamuoyundaki ittifak tartışmalarını yoğunlaştırdı. AK Parti ve MHP’lilerden oluşan ittifak komisyonu ilk olarak 18 Ocak 2018, Perşembe günü Meclis’te toplanacak.

18 OCAK 2018
mecliste.org'dan