mecliste.org'dan

AK Parti’nin mesajı, 15 Temmuz’da verilen demokrasi savaşı ve örgütle mücadeleye odaklanırken, CHP, HDP ve İyi Partili temsilciler, darbeyi yaratan koşullara ve hukukukun üstünlüğüne işaret etti. Konuşmalar sırasında çoğunluk partisi ile MHP sıralarından, muhalefete sık sık sert tepkiler geldi.

16 TEMMUZ 2019
mecliste.org'dan

Vergisel yükümlülükler, varlık barışı, şirketler için finansal yeniden yapılandırma, yeni teşvikler, Merkez Bankası İhtiyat Akçesi hakkında ekonomik tedbirler içeren torba teklif Meclise geldi.

9 TEMMUZ 2019
mecliste.org'dan

26. Dönem ve 27. Dönemde kaç soru önergesi, kaç araştırma önergesi ve kaç kanun teklifi verildi? Sezgin Tanrıkulu’nun TBMM Başkanlığına sunduğu Meclis çalışmalarını dönemlere göre soran önergesi TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç tarafından cevaplandı.

3 TEMMUZ 2019
mecliste.org'dan

İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Göç ve Uyum Alt Komisyonu dün toplandı. Gündeminde göçmenlerin işgücüne kayıtlı işçi olarak dahil edilmesi çalışmaları vardı.

3 TEMMUZ 2019
mecliste.org'dan

İmar ve tapu konularını içeren 8 kanunda değişiklik öngören torba kanun teklifi dün TBMM Genel Kurulunda görüşülmeye başladı. Teklifin neler içerdiğini sizler için hazırladık.

3 TEMMUZ 2019
mecliste.org'dan

Bugün Mecliste grup toplantılarında siyasi parti liderleri gündeme dair değerlendirmelerde bulundular. Grup toplantılarında tüm liderlerin konuşmalarında cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine dair ifadeler bulunuyordu.

2 TEMMUZ 2019
mecliste.org'dan