mecliste.org'dan

TBMM 16 Mayıs'ta 27’nci Dönem Milletvekili genel seçimine ilişkin kesin sonuçların YSK ilanını takip eden 3’üncü gün saat 14.00’te toplanmak üzere tatile girdi. Peki TBMM 26. dönemde ne kadar çalıştı?

17 MAYIS 2018
mecliste.org'dan

Seçim tarihi olarak 24 Haziran’ın belirlenmesiyle siyasi partiler de seçim çalışmalarını hızlandırdı. Bu süreçte mecliste grubu olan Ak Parti, CHP, MHP ve HDP milletvekili adaylarını nasıl belirliyor, nasıl bir yol izliyor sizin için hazırladık.

11 MAYIS 2018
mecliste.org'dan

08 Mayıs'ta Bakanlar Kuruluna KHK çıkarma yetkisi veren "Yetki Kanunu Tasarısı" Meclis Başkanlığına sunuldu. Peki "Yetki Kanunu" nedir? Nasıl çıkartılır? Bu düzenleme ile hangi konularda KHK'ler çıkarılması planlanıyor?

10 MAYIS 2018
mecliste.org'dan

Teklif ile

(1) Cumhurbaşkanı seçimine,

(2) Yurtdışı seçmenlerin oy kullanmasına,

(3) Milletvekili Seçimi Kanununun Anayasa Değişikliğine uyumuna ilişkin

kurallarda değişiklik yapılmaktadır.

21 NİSAN 2018
mecliste.org'dan

'Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’ Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda kabul edildi, 10 Nisan TBMM Genel Kurulda görüşülecek.

10 NİSAN 2018
mecliste.org'dan

Siyasi partilerin ittifak yapmasını sağlayan yasal düzenleme sadece genel seçimlere yönelik hükümler içeriyor. Diğer yandan, siyasi partiler sadece genel seçimlere değil yerel seçimlere yönelik de hazırlıklara devam ediyor. Yaklaşan seçim takvimi ise Anayasa değişikliğine paralel olarak Uyum Yasalarının çıkarılmasına ayrılacak süreyi sınırlıyor.

5 NİSAN 2018
mecliste.org'dan