fbpx
mecliste.org'dan

Dün Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen işsizlik fonu ile ilgili düzenlemelerde içeren torba teklife eklenen madde ile TBMM Dijital Mecralar Komisyonu kurulacak.

17 TEMMUZ 2020
mecliste.org'dan

Teklif, COVID-19 salgını nedeni ile özel sektörde kısa çalışma ödeneği ile nakdi ücret desteğinden yararlananların haftalık normal çalışma sürelerine dönülmesi halinde, sosyal güvenlik primlerinin sigortalı ve işveren paylarının tamamının üç ay süreyle İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanmasını düzenliyor.

16 TEMMUZ 2020
mecliste.org'dan

7 Temmuzda yapılan Meclis Başkanlığını seçimi 3. tur oylamada sonuçlandı. 3. turda 328 oy alan AK Parti Milletvekili Mustafa Şentop ikinci kez Meclis Başkanı olarak seçildi.

7 TEMMUZ 2020
mecliste.org'dan

AK Parti Milletvekili Ramazan Can ve 64 milletvekilinin imzası ile Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi 19 Haziran’da Meclis Başkanlığına sunuldu. Teklif ile güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması Anayasa Mahkemesinin iptal gerekçeleri doğrultusunda tekrardan düzenlenmekte.

22 HAZİRAN 2020
mecliste.org'dan

Dün TBMM Genel Kurulunda CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Milletvekilleri Leyla Güven ve Musa Farisioğulları’nın haklarında kesinleşmiş mahkeme kararı olması nedeniyle milletvekillikleri düşürüldü. Vekilliklerin düşürülmesinden sonra ise Genel Kurulda pek çok tartışma yaşandı. Bu tartışmalar sırasında en çok bahsedilen konular ise Anayasanın 83'üncü, 84'üncü Maddeleri ile Geçici 20'inci Madde oldu. Peki bu maddeler neler?

5 HAZİRAN 2020
mecliste.org'dan

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, 2 Haziran'da çalışmalarına başlayacak olan Meclis gündemine ilişkin, "Meclis'in gündemi son derece yüklü. Rekabet Kurumu yasası var. Yargı alanında atacağımız adımlar var. Tekliflerimizi hazırlıyoruz. Bir an önce komisyonlara indireceğiz. Tarımsal üretime ilişkin birtakım yasal düzenlemelerimiz olacak. Meslek kuruluşlarının seçimine ilişkin çalışmamız var" dedi.

27 MAYIS 2020
mecliste.org'dan