Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde hazırlanan ikinci bütçe olan 2020 Bütçesi 1 Trilyon Türk Lirasını aşan ilk bütçe oldu. Meclisteki bütçe maratonu 6 Kasım'da Plan ve Bütçe Komisyonunda başlıyor. Peki bütçe bizlerin hayatını nasıl etkiledi ve etkileyecek?

5 KASIM 2019

Dosya hakkında bir bakışta bilgi sahibi olun!

Dosyanın hangi aşamada olduğu hakkında bilgi sahibi olun!

Bu bizi neden ilgilendiriyor, hayatımızda neler değişecek keşfedin!

GÜNCELLEMELER

Bu dosyayla ilgili uzman görüşlerini okuyarak bakış açısı kazanın, kendi fikirlerinizi paylaşarak sesinizi duyurun, dosya kamuoyunda nasıl konuşuluyor; medyada yer alan haberleri ve yapılan çalışmaları inceleyin!

Bütçe görüşmelerinin 4. gününde komisyonun gündeminde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün bütçeleri yer aldı.

12 KASIM 2019
GÜNCELLEMELER

2020 Bütçesi görüşmelerinin 3. gününde toplantının gündeminde, Ticaret Bakanlığının bütçe, kesin hesap ve Sayıştay Raporu; Ekonomi Bakanlığının kesin hesabı; Rekabet Kurumunun bütçe, kesin hesap ve Sayıştay Raporu; Helal Akreditasyon Kurumunun bütçe ve kesin hesabı vardı.

11 KASIM 2019
GÜNCELLEMELER

Bütçe görüşmelerinin 2. gününde komisyonun gündeminde TBMM, Kamu Denetçiliği Kurumu ve Sayıştay bütçeleri yer aldı.

08 KASIM 2019
GÜNCELLEMELER

Plan ve Bütçe Komisyonunda 2020 Bütçesi görüşmeleri başladı. Peki komisyonun ilk günü nasıl geçti?

07 KASIM 2019
GÜNCELLEMELER

Türkiye’nin anayasal yönetim sistemindeki değişikliğe paralel olarak bütçenin oluşturulması, görüşülmesi ve onaylanması süreçlerinde temelde önemli değişiklik meydana gelmiştir. Bu temel değişiklik bütçenin parlamentodaki onay sürecinde ortaya çıkmaktadır. Peki nedir bu değişiklikler? Sizler için hazırladık.

05 KASIM 2019
GÜNCELLEMELER

Cumhurbaşkanı tarafından sunulan ikinci bütçe teklifi olan 2020 Bütçesi nasıl hazırlandı? Sizler için hazırladık.

05 KASIM 2019
GÜNCELLEMELER